top of page

USUWANIE BLIZN I ROZSTĘPÓW

O zabiegu

 Lumenis M22 to najnowszy system renomowanego producenta laserów medycznych Firmy Lumenis produkowany w Stanach Zjednoczonych.

Platforma Lumenis M22 ResurFX to nieablacyjny, frakcyjny laser służący do odbudowy skóry, blizn pourazowych, zmarszczek i który wyjątkowo skutecznie radzi sobie z tak trudnym problemem jak rozstępy czy keloidy.

Laser ten wykonuje resurfacing, stosując energię w postaci mikrowiązek światła, które w  kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka oraz skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodziej wyglądająca skóra pozbawiona głębokich bruzd , blizn i rozstępów.

Jest to jedyny na rynku  nieablacyjny laser frakcyjny  który używa niesekwencyjnego skanera stochastycznego CoolScan TM
z wbudowanym stałym chłodzeniem kontaktowym.


Zastosowanie bardzo wydajnego  systemu chłodzenia  powoduje,
że zabieg jest bardziej komfortowy, a obrzęk i zaczerwienienie występujące po zabiegu są zminimalizowane.


Efekty możesz zobaczyć już po kilku zabiegach, natomiast zalecamy wykonać serię w ilości i  odstępach ustalonych indywidualnie
na konsultacji. Pamiętaj, konsultacja jest bezpłatna.

Zobacz filmy:

Wskazania do zabiegu:

 • Blizny różnego pochodzenia:  potrądzikowe, chirurgiczne itp.

 • Rozstępy

 • Zwiotczała skóra

Przeciwwskazania:

 • Choroby nowotworowe

 • Aktywna opalenizna( min. 4 tygodnie  przed)

 • Ciąża i karmienie piersią

 • Bielactwo, łuszczyca

 • Fotodermatozy

 • Leki i zioła światło uczulające (np. antybiotyki, dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp polny)

 • Doustna terapia retinoidami

 • Infekcje i stany zapalne skóry
   

Po zabiegu:

Na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też wystąpić przejściowa wysypka (jak przy uczuleniach) lub przy ciemniejszych fototypach efekt widocznego podziurkowania skóry dający wrażenie skóry posypanej zmielonym pieprzem. Obrzęk
i zaczerwienienie skóry nasila się dobę po zabiegu i może utrzymywać się 2-5 dni. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu.
Regeneracja skóry po zabiegu trwa 14-30 dni. Przez ten czas należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej.


Pielęgnacja po zabiegu:
Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę trzeba traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób. Należy unikać używania środków, które mogą powodować podrażnienie skóry. Dotyczy to szczególnie produktów zawierających spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, kwasy, peelingi, środki ściągające itp.
Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu konieczne jest prowadzenie oszczędzającego trybu życia i unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Należy ponadto unikać:

 • gorących kąpieli, sauny, jacuzzi

 • korzystania z basenu oraz miejsc z chlorowaną wodą

Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych zabiegowi
i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli szczególna ochrona skóry (warto stosować kremy z filtrami anty-UVA  o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

Cennik:

cennik usuwanie blizn i rozstepow
ResurFX_przed_po_fx-07_edited_edited.jpg
ResurFX_przed_po_fx-04_edited_edited.jpg
ResurFX_przed_po_fx-10_edited.jpg
ResurFX_przed_po_fx-11_edited.jpg
ResurFX_przed_po_fx-12_edited.jpg
ResurFX_przed_po_fx-13_edited.jpg
bottom of page
gtag('config', 'AW-805717585');