top of page

STYMULATORY TKANKOWE

Co to są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej, służące do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Grupa preparatów biostymulujących jest duża i nieustannie się poszerza. Jednak każdy z nich jest inny. Znaczące różnice odnajdujemy pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się. Stymulatory tkankowe zawsze powinny być indywidualnie dobierane do każdego pacjenta.

Na czym polega zabieg?

Zabieg jest wykonywany w formie iniekcji (nakłuć), po uprzednim znieczuleniu. W celu uzyskania dobrych efektów zalecamy serię zabiegów: 3-4 zabiegi.

W naszej ofercie posiadamy następujące stymulatory tkankowe:

NucleoFill strong opis

NUCLEOFill STRONG - LIFTING NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM

Nucleoffil 2_edited.png

Nucleofill to preparat do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach:​

Lifting – polinukleotydy zawarte w preparacie działają na receptory fibroblastów w skórze. Proces ten      zapoczątkowuje tworzenie kolagenu typu I oraz elastyny, jak również pobudza aktywność fibroblastów znajdujących się w fazie spoczynku. Dlatego dochodzi do poprawy napięcia, zagęszczenia skóry i jej naturalnego liftingu.

Działanie antyoksydacyjne – polinukleotydy w środowisku pozakomórkowym zachowują się jak „wymiatacze” wolnych rodników, co w konsekwencji prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze.

Nawilżenie – polinukeotydy pozostające w macierzy pozakomórkowej (ECM) wiążą wodę, co zapewnią długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie skóry.

To niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Nucleofill to synonim innowacyjnej biotechnologii w medycynie estetycznej i anti-agingu. Ta naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry, zawiera polinukleotydy, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy.

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg NucleoFILL STRONG ze względu na różnorodność protokołów zabiegowych można wykonać u wszystkich pacjentów – niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Można go stosować jako profilaktykę oraz jako zabieg „naprawczy” i anti-aging. Wskazaniami do zabiegu są:  utrata elastyczności  i objawy starzenia, skóra odwodniona, niedotleniona, pozbawiona blasku, wymagająca dogłębnego nawilżenia, narażona na stres oksydacyjny. Terapię wykorzystuje się również w celu redukcji rozstępów i blizn

Wskazania:

 • rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności

 • redukcja wiotkości skóry – lifting

 • terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń

 • regeneracja skóry

 • poprawa nawilżenia skóry

 • profilaktyka przeciwstarzeniowa

Produkt podaje się w specjalnie wyznaczonych tzw. punktach bioestetycznych na twarzy w jej środkową i dolną część (5 nakłuć na jedną stronę twarzy po 0,15ml). Punkty te są bezpieczne, ze względu na małe prawdopodobieństwo występowania tu naczyń krwionośnych i nerwów.

Procedura nie jest bolesna, Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie i rozpieranie. Znieczulenie nie jest konieczne, jednak można zastosować u osób szczególnie wrażliwych.

Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk i tkliwość. Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o działaniu uczulającym

NUCLEOFILL SOFT PLUS- EYES

soft plus

Okolice oczu to niezwykle delikatny obszar skóry naszej twarzy. Ciągle narażona na wpływ środowiska i naturalne ruchy mimiczne twarzy, okolica oczu ma tendencję do szybszego starzenia się w porównaniu z innymi obszarami skóry. 

Nowy produkt NUCLEOFILL SOFT PLUS-EYES naturalnego pochodzenia to wysoko oczyszczone polinukleotydy zdolne do aktywacji procesów bioregeneracji skóry zarówno na poziomie głębokim (tkanka tłuszczowa i kostna), jak i na poziomie skóry właściwej (stymulacja fibroblastów). 

Jakie problemy okolicy oka niweluje Nucleofill Soft Plus?

 • zmarszczki mimiczne

 • zasinienie

 • wiotkość skóry

Jakich efektów możesz się spodziewać?

 • widocznej redukcji zmarszczek wokół oczu po serii zabiegów,

 • poprawy jakości i gęstości skóry,

 • biorestrukturyzacji tkanek głębokich skóry.

Zabieg jest wykonywany w formie nakłuć, po uprzednim znieczuleniu okolic oczu. Zalecamy serię 3-4 zabiegów

PROFHILO - MOLEKUŁA MŁODOŚCI

PROFHILO® H+L to ultranowoczesny instrument do odmładzania skóry. Składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych HA, o najwyższym dostępnym na świecie stężeniu – aż 64 mg, w tym:

L-HA, którego działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix).

Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i plastyczny efekt modelujący. Bioremodeling PROFHILO® to innowacyjna koncepcja zabiegów odmładzających, które neutralizują wiotkość skóry. Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości PROFHILO® działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. Preparat wygładza zmarszczki oraz liftinguje skórę,  nadając skórze utracony efekt sprężystości.

Stabilizowane kompleksy hybrydowe PROFHILO to opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości, która odmładzając, uruchamia produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII. Wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładzając zmarszczki oraz wysmuklając rysy twarzy.

PROFHILO to najnowszy zabieg przeciwdziałający zwiotczeniu skóry i starzeniu się twarzy. Dzięki wyselekcjonowaniu naturalnego HA o stężeniu 64mg skumulowanego w jednej dawce oraz zastosowaniu generacji sieciowania (stabilizacji termicznej) jest praktycznie pozbawiony wad.

Profhilo

Wskazania:

 • zwiększenie napięcia skóry

 • nadanie skórze sprężystości

 • wysmuklenie rysów twarzy

 • neutralizacja chomiczków

 • przywrócenie utraconego konturu  

 • wygładzenie  zmarszczek

 • gwarantuje wielopłaszczyznowe odmłodzenie

 • neutralizuje zwiotczenie skóry

 • nadaje biorewolumetrię

Utrzymywanie się efektu:

Efekt utrzymuje się od 6 miesięcy do 2 lat w zależności od indywidualnych czynników typu skóry, takich jak wiek i styl życia.

cennik mezoterapia

Cennik:

bottom of page
gtag('config', 'AW-805717585');