top of page

Karboksyterapia cudowna moc gazu w terapii łysienia

Kto z nas nigdy nie zmagał się z jesiennym wypadaniem włosów? Wraz z nadejściem pochmurnych, deszczowych dni następuje spadek poziomu estrogenów w naszym organizmie, czego efektem jest sezonowe wypadanie włosów. W tym okresie powinniśmy szczególnie zadbać o kondycję swojej skóry głowy, a także stymulować mieszki włosowe. Gdy nadmierne wypadanie utrzymuje się przez dłuższy czas, a włosy stają się coraz bardziej przerzedzone może wiązać się to z problemem łysienia. 

Łysienie może wynikać z przedwczesnego przerwania fazy wzrostu włosa (łysienie anagenowe) lub przejścia większej, niż normalnie rosnącej liczy włosów w fazę spoczynku (łysienie telogenowe). Wśród wielu różnych czynników przyczynowych wypadania włosów szczególną uwagę zwraca się na:

 • niewłaściwą dietę - niedobory mikro- i makroelementów, aminokwasów, witamin oraz długotrwały deficyt kaloryczny

 • zaburzenia hormonalne - gwałtowny spadek estrogenów (po porodzie, w okresie menopauzy oraz po odstawieniu środków antykoncepcyjnych), podwyższone stężenie androgenów, niedoczynność i nadczynność tarczycy

 • leki - retinoidy, cytostatyki, tyreostatyki, interferon, środki stosowane do narkozy

 • długotrwały stres 

 • choroby ogólnoustrojowe i choroby zakaźne przebiegające z długotrwałą i wysoką gorączką

 • choroby owłosionej skóry głowy

 • uszkodzenia włosów mechaniczne (ciągnięcie, wyrywanie, agresywne szczotkowanie), chemiczne (zabiegi fryzjerskie, rozjaśnianie) oraz fizyczne – radioterapia

 • wiek biologiczny Wśród wielu metod wykorzystywanych w terapii łysienia, szczególne miejsce zajmuje #karboksyterapia skóry głowy

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Zabieg polega na śródskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla, przy określonej temperaturze i przepływie gazu. 

Jaki jest mechanizm działania karboksyterapii? Na skutek reakcji dwutlenku węgla z cząsteczkami wody powstaje kwas węglowy, który obniżając pH tkanki skóry głowy wyzwala efekt Bohra. Jego wynikiem jest spadek powinowactwa między hemoglobiną, a tlenem, co ułatwia uwalnianie tlenu w tkankach, tworzenie się nowych naczyń krwionośnych i stymulację mieszków włosowych. Zwiększona podaż tlenu wpływa na poprawę mikrokrążenia, odżywienie oraz regenerację tkanek i mieszków włosowych. Dwutlenek węgla wywołuje także miejscowy, lekki stan zapalny, który stymuluje keratynę i kolagen budujące strukturę włosa. 


Jakie są efekty zabiegów?

 • zmniejszenie wypadania włosów 

 • zagęszczenie włosów

 • przyspieszenie wzrostu włosów

 • pogrubienie łodygi włosa

 • poprawa kondycji skóry głowy 

Ile zabiegów trzeba wykonać? Aby uzyskać pożądany efekt zaleca się wykonania serii 10-15 zabiegów. Początkowo wykonujemy zabiegi co 7-10 dni, po 2 miesiącach terapii co 14 dni. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, należy tylko umyć skórę głowy szamponem i nie nakładać żadnych produktów do stylizacji.


Jakie są odczucia podczas zabiegu?

Podczas wkłucia odczuwalne jest ciepło i uczucie rozpierania. 


Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu nie należy myć głowy przez 12 h oraz nie nakładać środków do stylizacji. 


Zabiegi #karboksyterapii mogą być również zabiegami przygotowującymi skórę głowy (poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych) do przyjęcia substancji aktywnych wykorzystywanych w #mezoterapii igłowej skóry głowy, zabiegi można wykonywać również naprzemiennie. Terapia łączona jest w stanie przynieść najlepsze efekty i pozwoli cieszyć się nam gęstymi, zdrowymi włosami. 

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page
gtag('config', 'AW-805717585');